Foto Archív

Hana Kovacova Chargée d'Affaires, Permanent Mission of Slovakia to the United Nations (Vienna)

UNIS sa spojil s bratislavským filmovým festivalom o trvalo udržateľnom rozvoji, aby zorganizoval filmovú projekciu vo viedenskom OSN ( viac...)

 

Holocaust Memorial Event - Budapest

Pamätník venovaný obetiam holokaustu v Budapešti (Holocaust Memorial Centre Budapest) v spolupráci s nadáciou Pochod žijúcich (The March of the Living Foundation) si pripomenuli Medzinárodný deň pamiatky obetí holokaustu otvorením zvláštnej výstavy (27.január, Budapešť). Odkaz generálneho tajomníka OSN predniesli Sonja Wintersberger a Krisztina Liwa-Horvath, UNIS Viedeň.

 

Holocaust Memorial Event

Oslavy Medzinárodného dňa pamiatky obetí holokaustu na výstave vo VIC a premietaní filmov v Budapešti a vo Viedni ( viac v angličtine... )

 

Model United Nations: Students practise Diplomacy at the Vienna International Centre

Modelová konferencia OSN: Študenti si v praxi precvičujú diplomatické zručnosti vo Viedenskom medzinárodnom centre ( viac v angličtine... )

 

 

Viac obrázkov nájdete na

Vlajka Líbyjskej dočasnej národnej rady veje v OSN vo Viedni

Vlajka Líbyjskej dočasnej národnej rady veje v OSN vo Viedni ( viac v angličtine... )

 

Fórum pre slovenských učiteľov 2011

Fórum pre slovenských učiteľov 2011 ( viac... )

 

Commemoration of 9/11

Minúta ticha na pamiatku 10.výročia teroristických útokov z 11.septembra. ( viac v angličtine... )

One Family Opening

Zastupujúci riaditeľ UNIS Viedeň Janos Tisovszky otvára výstavu "Jedna rodina" vo Viedenskom medzinárodnom centre ( viac v angličtine ... )

 

South Sudan's Flag Raised at the UN in Vienna

Vlajka Južného Sudánu vyvesená v OSN vo Viedni ( viac v angličtine... )

VIMUN 2011

Študenti riešia globálne problémy na Medzinárodnej modelovej konferencii OSN vo Viedni ( viac v angličtine... )

Mandela Day 2011

Premietanie filmu "Mandela: Syn Afriky, otec národa", nominovaného na Academy Award, uskutočnené Informačnou službou OSN (UNIS) vo Viedni, v spolupráci s Veľvyslanectvom a Stálou misiou Juhoafrickej republiky pri OSN vo Viedni, pri príležitosti Medzinárodného dňa Nelsona Mandelu, 18. júla 2011 ( viac v angličtine ... )

 

Guest lecture: "The Concept of R2P: Achievements and Challenges in the Light of the Arab Spring"

Osobitný hosť Dr. Vesselin Popovski z Univerzity OSN v Tokiu vystúpil s prednáškou "Koncept Zodpovednosť za ochranu (R2P): Úspechy a výzvy vo svetle Arabskej jari", ktorá sa uskutočnila pod záštitou Informačnej služby OSN (UNIS) vo Viedni, v spolupráci s pobočkou Akademickej rady o systéme OSN (ACUNS) vo Viedni.

International Year of Youth: Conference titled

Medzinárodný rok mládeže: Konferencia s názvom "Ohlasovanie zmeny: Mier z pohľadu mládeže" ( viac v angličtine ... )

 

60 Years of Refugee Protection - photo credits © Magnum Photographs Clément Saccomani

60 rokov ochrany utečencov ( viac v angličtine ... )

 

World Environment Day 2011

Rozhovory pri príležitosti Svetového dňa životného prostredia 2011 vo Viedenskom medzinárodnom centre (VIC) na tému "Chémia si vyžaduje zodpovednosť", 7. jún 2011 ( viac v angličtine... )

Dni vesmíru v OSN - Deň otvorených dverí, sobota 4. júna 2011

Dni vesmíru v OSN - Deň otvorených dverí, sobota 4. júna 2011

Dni vesmíru v OSN - Deň otvorených dverí, sobota 4. júna 2011 ( viac v angličtine ... )

Viac obrázkov nájdete na

Tlačový brífing: 50 rokov letov človeka do vesmíru a 50 rokov Výboru OSN pre mierové využitie kozmického priestoru - 1. jún 2011

Tlačový brífing: 50 rokov letov človeka do vesmíru a 50 rokov Výboru OSN pre mierové využitie kozmického priestoru - 1. jún 2011.

Zľava doprava: Mazlan Othman (riaditeľka Úradu OSN pre kozmické záležitosti - UNOOSA), Janos Tisovszky (riaditeľ Informačnej služby OSN vo Viedni - UNIS), Jurij Fedotov (generálny riaditeľ Úradovne OSN vo Viedni - UNOV), Dumitru-Dorin Prunairu (predseda Výboru OSN pre mierové využitie kozmického priestoru - COPUOS), Aleksej Leonov (kozmonaut, Ruská federácia) a Franz Viehboeck (astronaut, Rakúsko)
Viac obrázkov nájdete na

Uvítací príhovor riaditeľa Informačnej služby OSN (UNIS) Janosa Tisovszkého na konferencii s názvom:

Uvítací príhovor riaditeľa Informačnej služby OSN (UNIS) Janosa Tisovszkého na konferencii s názvom: "Skúmanie nových kapacít na čelenie hrozbe násilných trestných činov: Prípad pre Pohotovostnú mierovú službu OSN (UNEPS)"

 

Tlačový brífing Výboru OSN pre účinky rádioaktívneho žiarenia (UNSCEAR) k posúdeniu účinkov radiácie z Fukušimy

Tlačový brífing Výboru OSN pre účinky rádioaktívneho žiarenia (UNSCEAR) k posúdeniu účinkov radiácie z Fukušimy ( viac v angličtine.. )

Deň otvorených dverí na slovenskom Ministerstve zahraničných vecí v Bratislave

Deň otvorených dverí na slovenskom Ministerstve zahraničných vecí v Bratislave, 8. máj. OSN bolo reprezentované informačným stánkom Informačnej služby OSN (UNIS), sídliacej vo Viedni. Okrem iného tu deti mali príležitosť vyrobiť si vlastný gombík OSN.

 

Chinese Language Day 2011

Čínska kaligrafia, hudobné predstavenie s tradičným čínskym nástrojom pipa a informačné stánky o čínskom jazyku na slávnostnom otvorení výstavy "Čínsky charakter" 10.mája 2011 pri príležitosti Dňa OSN čínskeho jazyka v OSN vo Viedni v spolupráci so Stálou misiou Číny. ( viac v angličtine... )

Farida Shaheed

Viac ako 130 študentov a učiteľov navštívilo 9.mája 2011 informačné podujatie na tému "OSN a ľudské práva" za prítomnosti bývalého zvláštneho spravodajcu OSN pre mučenie Manfreda Nowaka, ktoré zorganizoval UNIS Viedeň v spolupráci s Zentrum polis. ( viac v angličtine... )

 

Holocaust Exhibition AIS 2011

Otvorenie putovnej výstavy "Dejiny holokaustu v Európe" (produkcia: Le Mémorial de la Shoah, Holocaust a Osvetový program OSN) v spolupráci s UNIS-om Viedeň 3.mája 2011 na Americkej medzinárodnej škole vo Viedni.

 

VSMUN 2011

Študenti si precvičujú diplomatické zručnosti v sídle OSN ( viac v angličtine... )

 

Generálny riaditeľ úradovne OSN vo Viedni na oslave 50. výročia Viedenského dohovoru o diplomatických stykoch

Generálny riaditeľ úradovne OSN vo Viedni na oslave 50. výročia Viedenského dohovoru o diplomatických stykoch ( viac v angličtine... )

UNIS Director Maher Nasser + Lenka Janosikova, The European Law Students´ Association - ELSA Košice.

Riaditeľ UNIS Viedeň Maher Nasser na hosťovskej prednáške o súčasných prioritách a výzvach OSN na Právnickej fakulte UPJŠ v Košiciach.


BRATMUN 2010

Stredoškolskí študenti organizujú konferenciu Modelové zasadnutie OSN na pôde slovenského Ministerstva zahraničných vecí a parlamentu ( viac... )

Pri príležitosti Svetového dňa štatistiky si organizácie OSN vo Viedni pripomenuli dôležitosť štatistických údajov

Pri príležitosti Svetového dňa štatistiky si organizácie OSN vo Viedni pripomenuli dôležitosť štatistických údajov ( viac... )

Danube Twins 2010

Fórum pre učiteľov Dunajské dvojičky": Pedagógovia z Rakúska a Slovenska sa stretli vo Viedenskom medzinárodnom centre, aby sa spoločne zapojili do práce na Miléniových rozvojových cieľoch ( viac... )


Generálny tajomník OSN Pan Ki-mun na oficiálnom otvorení Medzinárodnej protikorup?nej akadémie.

Generálny tajomník OSN Pan Ki-mun na oficiálnom otvorení Medzinárodnej protikorupčnej akadémie. ( viac... )


UNO-Generalsekretär Ban Ki-moon (Mitte) mit dem österreichischen Außenminister Michael Spindelegger (rechts) und dem designierten Generaldirektor/Exekutivdirektor UNOV/UNODC Yury Fedotov (links) heute in Wien.

Generálny tajomník OSN Pan Ki-mun (v strede) s rakúskym ministrom zahraničných vecí Michaelom Spindeleggerom (vpravo) a s nastupujúcim generálnym výkonným riaditeľom UNOV/UNODC Yurim Fedotovom (vľavo) dnes vo Viedni.


Nuclear Day 2010

Otvorenie CTBTO/ Kazašskej výstavy na oslavu Dňa OSN proti jadrovým testom.


Youth Open Day 2010

Mladí ľudia navštívili VIC počas Dňa otvorených dverí.
( viac... )

 

Genbaku No Hi 2010

Zvony zvonia na pamiatku Hirošima and Nagasaki.
( viac v angličtine)

 

VIMUN 2010 Closing

Účastníci VIMUN-u sú rozhodovateľmi zajtrajška
( viac v angličtine)

VIMUN 2010

Vienna International Model United Nations (VIMUN) ( viac v angličtine)

AIDS 2010

Konferencia AIDS 2010 začína vo Viedni výzvou na Liečbu 2.0 ( Viac...)

Press briefing on 2 July for the launch of "Geoinformation for Disaster and Risk Management: Examples and Best Practices"

Tlačový brífing 2.júla pri príležitosti vydania spoločnej publikácie UNOOSA a JBGIS "Geoinformácie pre manažment v oblasti rizika a katastrof: Príklady a dobré skúsenosti". ( viac v angličtine).

Launch of MDG Report 2010

Správa o Miléniových rozvojových cieľoch 2010 ( Viac...)

Screening of "Little Alien"

Svetový deň utečencov 2010: Premietanie filmu "Malý cudzinec" ( Viac...)

8 cieľov pre Afriku ( Viac...)

Networking for Peace

Budovanie sietí pre Mierové fórum: Mierové sily a ochrana civilistov v ozbrojených konfliktoch v diskusii samotných predstaviteľov mierových síl vo Viedenskom medzinárodnom centre 27.mája 2010. ( Viac...)

VSMUN 2010

Prvý viedenský školský model OSN sa uzavrel vo Viedenskom medzinárodnom centre, 18. - 20.mája 2010 ( viac v angličtine).

Crime Commission 2010

Tlačový brífing ku dňu otvorenia Komisie pre prevenciu kriminality a trestnú justíciu vo Viedni. ( Viac...)

World Press Freedom Day 2010

Svetový deň slobody tlače 2010

Riaditeľ UNIS-u Maher Nasser prečítal odkaz generálneho tajomníka OSN na odovzdávaní cien Concordia 3.mája v tlačovom klube vo Viedni.

Študentské fórum UNIS Viedeň v spolupráci s Univerzitou v Ľubľane

Študentské fórum UNIS Viedeň v spolupráci s Univerzitou v Ľubľane a Stála Misia Slovinska pri OSN vo Viedni vo Viedni v Rakúsku 22. - 23. apríla.

Mother Earth Day 2010

Starosta mestskej časti Viedne Norbert Scheed prijíma ocenenie "Ekologickejšie OSN" pri príležitosti Svetového dňa Zeme v Úradovni OSN vo Viedni ( viac v angličtine)

Secretary-General, Ban Ki-moon with the Austrian Chancellor, Werner Faymann

Generálny tajomník OSN Pan Ki-mun spolu s rakúskym kancelárom Wernerom Faymannom na tlačovej konferencii počas svojej návštevy v Rakúsku 7. - 10. apríla 2010. ( viac v angličtine)

 Secretary-General, Ban Ki-moon with Austrian Foreign Minister, Michael Spindelegger

Generálny tajomník OSN Pan Ki-mun spolu s rakúskym ministrom zahraničných vecí Michaelom Spindeleggerom na tlačovej konferencii počas svojej návštevy v Rakúsku 7. - 10. apríla 2010. ( viac v angličtine)

United Nations Seminar on Assistance to the Palestinian People

Seminár OSN o pomoci palestínskemu ľudu ( viac v angličtine).

Slovak Foreign Ministry's Open House Day

UNIS Viedeň sa zúčastnil na Dni otvorených dverí na slovenskom Ministerstve zahraničných vecí ( viac... )

Press briefing on the XVIII International AIDS Conference (AIDS 2010) on 10 March 2010

Tlačový brífing o XVIII.Medzinárodnej konferencii o AIDS (AIDS 2010) 10.marca 2010 ( viac v angličtine )

International Women's Day 2010

Medzinárodný deň žien 2010 ( viac v angličtine )

CND 2010

Tlačový brífing o Komisii OSN pre omamné látky

Na tlačovom brífingu, ktorý zorganizovalo Informačné centrum OSN vo Viedni (UNIS Viedeň) pri príležitosti 53.zasadania Komisie pre omamné látky (CND), iránsky veľvyslanec Ali Asghar Soltanieh, predseda Komisie CND a výkonný riaditeľ Úradu OSN pre drogy a kriminalitu (UNODC) Antonio Maria Costa poskytli novinárom prehľad o niektorých kľúčových otázkach, o ktorých sa bude počas zasadania Komisie CND diskutovať.

International Mother Language Day

 

Medzinárodný deň materinského jazyka 2010

Zúčastnené školy boli ocenené na gala vystúpení vo Viedenskom medzinárodnom centre. ( viac v angličtine )

Launch of INCB Report 2009

Zverejnenie Výročnej správy INCB 2009

24.februára 2010 vo Viedni za účasti prezidenta INCB Sevila Atasoya (vpravo), moderoval riaditeľ UNIS-u Maher Nasser (vľavo). ( viac v angličtine )

"Children of War: Broken Childhood"

"Deti vojny: Zničené detstvo" - výstava fotografií o detských vojakoch. 12.február - 12.marec 2010. ( Viac v angličtine)

Paintings by Mr. Karl Stojka

Medzinárodný deň pamiatky obetí holokaustu vo Viedenskom medzinárodnom centre ( viac v angličtine)

Screening of the documentary film "My Brother's Keeper"

Premietanie dokumentárneho filmu "Strážca môjho brata" (Jørgen Flindt Pedersen) a diskusia so Zvláštnym spravodajcom OSN pre otázky mučenia Manfredom Nowakom 20.januára 2010. Zľava doprava: Manfred Nowak, riaditeľ Ludwig Boltzmannovho inštitútu pre ľudské práva a Maher Nasser, riaditeľ UNIS-u Viedeň.

Press Breakfast 2010

Komunikačná skupina OSN vo Viedni zorganizovala 20.januára svoje prvé tlačové raňajky v roku 2010 v Tlačovom klube Concordia, na ktorom sa zúčastnili hovorcovia organizácií OSN a medzinárodných organizácií so sídlom vo Viedni. Účastníci a účastníčky zdôraznili hlavné udalosti a konferencie plánované na rok 2010, aktuálnu situáciu na Haiti a niektoré z otázok, na ktoré sa organizácie sídliace vo Viedenskom medzinárodnom centre a OSN vo všeobecnosti budú počas nasledujúcich 12 mesiacov zameriavať. Pri tejto príležitosti sa distribuovala nová príručka pre novinárov akreditovaných pri OSN vo Viedni spolu s kalendárom udalostí a sviatkov 2010. Úvodné slovo mali Maher Nasser (UNIS), Mikhail Evstafyev (UNIDO), Gill Tudor (IAEA), Annika Thunborg (CTBTO) a Alun Jones (UNODC).

Human Rights Day 2009 - Slovenia

Asociácia UNA Slovinsko pri príležitosti osláv Dňa ľudských práv 9.decembra 2009 .

Human Rights Day - Slovakia

Obchodná Akadémia v Leviciach na Slovensku si spolu s Janou Hönschovou a Sonjou Wintersberger z UNIS-u Viedeň pripomína Deň ľudských práv.

Human Rights Day 2009

Umelecké workshopy s tvárou "FACING NATIONS" umelcom Oskarom Stockerom, študentské fórum Erazmus so študentmi z Budapešti a prednáška o diskriminácii "Zastavte diskrimináciu - prijmite rôznorodosť" - všetky tieto podujatia si slávnostne pripomenuli tohtoročný Deň ľudských práv vo Viedni.

Študenti z Univerzity Corvinus v Budapešti

Študenti z Univerzity Corvinus v Budapešti v UNIS-e Viedeň 2009 na Študentskom fóre s Maherom Nasserom, riaditeľom UNIS-u Viedeň, a Gergelyom Sallaiom, druhým tajomníkom Stálej Misie Maďarska, pri OSN v sídle OSN vo Viedni (v strede). Študenti mali v OSN vo Viedni celodenný program vrátane prehliadky so sprievodcom a prednášok z maďarskej Stálej misie, UNODC a IAEA.

World AIDS Day 2009

Viac ako stovka mladých ľudí z Viedenskej medzinárodnej školy prišla podporiť práva ľudí žijúcich s HIV/ AIDS do sídla OSN vo Viedni v utorok 1. decembra pri príležitosti Svetového dňa AIDS 2009. Spolu vytvorili ľudskú červenú stužku a vypustili stovky červených balónov v deň, ktorého hlavnou témou bolo "Využívam svoje práva". Niekoľko mladých ľudí predviedlo osobitné predstavenie o tom, že každých šesť sekúnd sa niekto nakazí HIV a zorganizovalo kvíz, v ktorom si zúčastnení otestovali svoje znalosti o HIV/ AIDS. Dvaja študenti Sophia a Antonio prečítali odkaz generálneho tajomníka OSN k tomuto dňu a riaditeľ Sekcie pre ľudský rozvoj a rozvoj zdravotníctva Úradu OSN pre drogy a kriminalitu Gilberto Gerra mladým ľudom povedal, že z hľadiska infekcie vírusom HIV sú obzvlášť rizikovou skupinou a majú právo byť informovaní o HIV ako aj právo dostať prístup k zodpovedajúcej starostlivosti.

International Day of Solidarity with the Palestinian People

Medzinárodný deň solidarity s palestínskym ľudom

Generálny riaditeľ Úradu OSN vo Viedni Antonio Maria Costa prečítal odkaz generálneho tajomníka OSN na podujatí zorganizovanom 1.decembra vo Viedenskom medzinárodnom centre, pričom zdôraznil: "Je dôležité, aby sme dosiahli nezávislý palestínsky štát". Pri príležitosti tohto medzinárodného dňa Stála misia Palestíny so štatútom stáleho pozorovateľa OSN zorganizovala tanečné vystúpenie skupiny ALQUDS v OSN vo Viedni v Rotunde.

International Day for the Elimination of Violence against Women in Ljubljana

Medzinárodný deň za odstránenie násilia páchaného na ženách v Ľubľane, v Slovinsku, ktorý 25. novembra zorganizovalo združenie SOS Help Line, Združenie proti násilnej komunikácii, spoločnosť KLJUC a Poradenská služba pre ženy v spolupráci so slovinským Ministerstvom vnútra, slovinskou políciou a podporou UNIS-u Viedeň. Umelecká výstava predstavuje dom, z ktorého okoloidúci môžu počuť zvuky násilia na ženách. Cieľom výstavy je povzbudiť verejnosť, aby neignorovala takéto zločiny a nahlásila ich.

Vienna Christmas Tree 2009

Zástupkyňa mesta Viedeň, výkonná riaditeľka pre medzinárodné vzťahy Silvia Bankl a riaditeľ Informačného centra OSN (UNIS) so sídlom vo Viedni Maher Nasser slávnostne zasvietili "Viedenský vianočný stromček", ktorý mesto Viedeň každoročne venuje organizáciám so sídlom vo Viedni, v Rotunde Viedenského medzinárodného centra.

Twenty Years after the Velvet Revolution: view from Slovakia 2009

J.E. veľvyslanec Marcel Peško počas príhovoru pri otváraní výstavy "Dvadsať rokov po Nežnej revolúcii: pohľad zo Slovenska". Výstavu, ktorú organizuje Stála misia SR pri OSN vo Viedni, si možno pozrieť 16. - 20. novembra vo Viedenskom medzinárodnom centre (VIC) vo Viedni počas návštevy VIC so sprievodcom.

Civil Society Development Forum (CSDF) 2009

Rozvojové fórum občianskej spoločnosti (CSDF) 2009 - Viedeň, 11.novembra. Zľava doprava: Ilona Graenitz, viceprezidentka Konferencie mimovládnych organizácií s poradným štatútom pri OSN, Viedeň (CoNGO), Maher Nasser, riaditeľ Informačného centra OSN vo Viedni (UNIS), Liberato C. Bautista, prezident Konferencie mimovládnych organizácií s poradným s poradným štatútom pri OSN (CoNGO), Cyril Ritchie, prvý viceprezident Konferencie mimovládnych organizácií s poradným štatútom pri OSN (CoNGO).

Journalistenforum 2009

Zábery z Novinárskeho fóra UNIS z 9.novembra na tému "Zákaz jadrových testov - náš cieľ". Na tomto poldennom fóre sa zúčastnilo viac ako 30 zástupcov médií, vrátane novinárov z Bukurešti, Budapešti, Bratislavy, Viedne a Varšavy. Medzi rečníkmi vystúpili Lucien Scotti, radca francúzskej Stálej Misie pri OSN vo Viedni, ktorý hovoril o procese vstupu zmluvy CTBT do platnosti, veľvyslanec Glyn Davies z americkej Stálej Misie pri OSN, Annika Thunborg, hovorkyňa prípravnej komisie CTBTO a Tariq Rauf, predseda komisie pre Overovanie a koordináciu bezpečnostnej politiky IAEA. Fóru predsedal a moderoval riaditeľ UNIS-u Maher Nasser. Vo svojej úvodnej reči zdôraznil, že odzbrojovanie je pre generálneho tajomníka OSN Pan Ki-muna prioritnou témou, pričom zároveň vyzdvihol jeho päťbodový návrh na svet bez jadrových zbraní.

Tag der Vereinten Nationen - Slovakei - 2009

Prednáška pri príležitosti Dňa OSN na Univerzite Mateja Bela v Banskej Bystrici, Fakulte politických vied a medzinárodných vzťahov, 5.novembra 2009. Zľava doprava: PhDr. Adriana Mikulčíková, PhD., predsedkyňa Akademického senátu FPVaMV, Jana Hönschová, UNIS Vienna Consultant na Slovensku, Sonja Wintersberger, zástupkyňa riaditeľa UNIS Viedeň, profesor PhDr. Ján Koper, PhD., prodekan pre štúdium a rozvoj FPVaMV.

6. októbra na Univerzite v Ľubľane

Organizácia UNA Slovinsko s podporu Informačného centra UNIS vo Viedni si už tradične pripomenula Deň OSN, tento rok 26. októbra na Univerzite v Ľubľane. Po vystúpení hlavného rečníka Dr. Zlatka Šabiča, profesora na Fakulte Sociálnych vied, nasledovalo odovzdávanie ocenení autorom, študentom slovinských univerzít, desiatich najlepších bakalárskych, magisterských a doktorandských prác týkajúcich sa OSN za posledný rok. Záver patril klasickej hudbe a recepcii. Viac informácií nájdete na webovej stránke http://www.unaslovenia.org

V Rakúsku vyšli učebné materiály o OSN

V Rakúsku vyšli učebné materiály o OSN

Rakúska ministerka pre vzdelávanie Claudia Schmied, minister pre európske a medzinárodné vzťahy Michael Spindelegger a riaditeľ UNIS-u vo Viedni Maher Nasser slávnostne pokrstili nové učebné materiály "Spolu sme silní - OSN" na Viedenskej strednej škole Gymnasium Rahlgasse 20. októbra 2009.

30th anniversary of the Vienna International Centre UN - Secretary-General Ban Ki-moon

30. výročie otvorenia Viedenského medzinárodného centra

Generálny tajomník OSN Pan Ki-mun: "Od vesmíru až do ľudských sŕdc - toto Viedenské medzinárodné centrum je viac ako len svedok dejín; prinieslo svetu obrovský pokrok."

Hiroshima Memorial Event 2009

Pietna spomienková slávnosť vo Viedenskom medzinárodnom centre 7. augusta 2009 pri príležitosti zničenia Hirošimy a Nagasaki v auguste 1945

Hore: Norbert Scheed, člen mestskej rady 22. obvodu mesta Viedeň - Donaustadt a Yuko Gulda, spoluorganizátor a iniciátor Genbaku No Hi 8.8., spoločne vypúšťajú jednu zo stoviek bielych holubíc mieru, ktoré boli vypustené na námestí Memorial Plaza vo Viedenskom medzinárodnom centre. Dole: Riaditeľ UNIS-u Viedeň Maher Nasser udiera na Zvon mieru

Inaugurácia Chartagi

Inaugurácia Chartagi

Generálny riaditeľ Úradu OSN vo Viedni Antonio Maria Costa (vľavo), viceprezident Iránskej islamskej republiky a predseda Organizácie pre iránske kultúrne dedičstvo Esfandiar Mashaei (vpravo) odhalili 9. júna vo Viedenskom medzinárodnom centre darovaný monument s názvom Chartagi (Scholars Pavilion - Odborný pavilón). Pán Costa pri tejto príležitosti povedal: "Toto súsošie, ktorého vznik bol inšpirovaný putovaním slnka z východu na západ a jeho zenitom na poludnie na juhu, má tvar kríža. V samotnom srdci tohto diela sa môžeme pozerať, ako slnečné svetlo žiari na pohybujúcej sa vodnej hladine - čo nám umožňuje (a to doslova) odrážať svetlo zdolávajúce temnotu. Výborné prirovnanie pre OSN a všetko, čo reprezentuje!"

Raňajky so zástupcami médií a hovorcami agentúr a medzinárodných organizácií OSN so sídlom vo Viedni v Asociácii pre zahraničnú tlač (Foreign Press Association) 28. mája vo Viedni.

Raňajky so zástupcami médií a hovorcami agentúr a medzinárodných organizácií OSN so sídlom vo Viedni v Asociácii pre zahraničnú tlač (Foreign Press Association) 28. mája vo Viedni.

Účastníci a účastníčky panelu (zľava doprava): Ayhan Evrensel, Medzinárodná agentúra pre atómovú energiu (IAEA), Annika Thunborg, Prípravná komisia CTBTO (Zmluva pre všeobecný zákaz jadrových skúšok), Maher Nasser, Informačné centrum OSN vo Viedni (UNIS), George Assaf, Organizácia OSN pre priemyselný rozvoj (UNIDO), Walter Kemp, Úrad OSN pre drogy a kriminalitu (UNODC) a Martin Nesirky, Organizácia pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OSCE).

Besuch des malischen Präsidenten, Amadou Toumani Touré,

Návšteva prezidenta Mali Amadou Toumani Touré vo Viedenskom medzinárodnom centre 26. mája 2009

Cena Concordia

Riaditeľ UNIS-u Maher Nasser nahlas číta odkaz generálneho tajomníka OSN k Svetovému dňu slobody tlače na slávnostnom podujatí k prezentácii ceny Concordia 2008 vo Viedni 5. mája v klube Presseclub Concordia.

Riaditeľ UNIS-u Maher Nasser sa 22.apríla 2009 spolu s predstaviteľmi mesta Viedeň, Viedenskej školskej rady, Medzinárodnej viedenskej školy a hosťami diplomatickej a medzinárodnej komunity zúčastnil na spustení "Talespin" projektu "Materinský jazyk a kultúrna identita" na kultúrnom podujatí v Leopold Museum. Tému oslavy kultúrnej identity a diverzity uviedlo živé hudobné a multimediálne vystúpenie skupiny "Talespin" a viedenského Elevenchor chlapčenského zboru "Alibaba a štyridsať zbojníkov".

18. zasadanie Komisie OSN pre prevenciu kriminality a trestnú justíciu

"Potrebovali sme komplexnú dohodu o kyberkriminalite, ktorá by sa zamerala na otázky ochrany majetku a spoločnosti ako aj voľného používania internetu", povedal výkonný riaditeľ UNODC Antonio Maria Costa na tlačovej konferencii, ktorá sa konala 16. apríla vo Viedenskom medzinárodnom centre.

Predseda Medzinárodného výboru pre kontrolu narkotík (INCB) profesor Hamid Ghodse vo Viedenskom medzinárodnom centre 17.marca predstavil Príručku pre vlády v oblasti prevencie nelegálneho predaja medzinárodne kontrolovaných látok prostredníctvom internetu.

"Boj proti drogám v mestách vyhráme alebo prehráme", povedal spolu s mexickým generálnym prokurátorom pánom Eduardo Tomas Medina-Mora Icaza (vstrede) výkonný riaditeľ Úradu OSN pre drogy a kriminalitu Antonio Maria Costa (vľavo) na tlačovej konferencii 11. marca vo Viedni organizovanej v rámci stretnutia na vysokej úrovni 52. zasadnutia Výboru pre narkotické drogy, ktorú moderoval riaditeľ UNIS-u Maher Nasser (vpravo).

Medzinárodný výbor pre kontrolu narkotík (INCB) si v deň vydania svojej výročnej správy za rok 2008 pripomenul sté výročie medzinárodného systému na kontrolu drog. Zmluvnými stranami troch Dohovorov je viac ako 95% členských štátov OSN, ktoré pokrývajú 99% svetovej populácie. "Je to obrovský úspech OSN", povedal profesor Hamid Ghodse, prezident INCB (vpravo) pri príležitosti zverejnenia správy 19. februára vo Viedni, ktoré moderoval riaditeľ UNIS-u Maher Nasser (vľavo). Viac ...

Zamestnanci a zamestnankyne OSN ako aj predstavitelia Stálych misií pri OSN si pripomenuli Deň ľudských práv prečítaním všetkých 30 článkov Všeobecnej deklarácie ľudských práv - každý vo svojom vlastnom jazyku od afrického až po uzbecký. O hudobnú kulisu pri slávnostnom obede sa postaral 1. rakúsky ženský komorný orchester.

Riaditeľ UNIS-u vo Viedni Maher NASSER (štvrtý zľava) a rakúsky prezident Dr. Heinz FISCHER (v strede) sa spolu s miestnymi a regionálnymi politikmi ako aj umelcom Oskarom STOCKEROM (tretí sprava) zúčastnili na odhalení monumentálnej "panorámy ľudstva" "FACING NATIONS" v Grazi pri

Kiyo Akasaka, zástupca generálneho tajomníka OSN pre komunikáciu a informovanie verejnosti, otvoril vo Viedni (Rakúsko) Medzinárodný seminár o mieri na Blízkom východe pre médiá, ktorý sa koná v dňoch 2. - 3. decembra.

Palestínsky zástupca ministra zahraničných vecí Almutawakel Taha (vpravo) si podáva ruku s bývalým izraelským zástupcom ministra zahraničných vecí Eli Dayanom (tretí zprava).

1. december - Svetový deň AIDS
Žiaci základných škôl vypustili balóniky s osobnými odkazmi vyjadrujúcimi výzvu týkajúcu sa "vedenia, posilňovania a splnenia sľubu o AIDS" na Memorial Plaza vo Viedenskom medzinárodnom centre.

Pán Antonio Maria Costa, generálny riaditeľ Informačného servisu OSN (vľavo), prečítal 26. novembra vo Viedenskom medzinárodnom centre v Medzinárodný deň solidarity s palestínskym ľudom posolstvo generálneho tajomníka OSN, a to počas spomienkovej udalosti, ktorej predsedala Jej excelencia, pani Norma Goicochea Estenoz, stála predstaviteľka Kuby pri OSN vo Viedni a predstaviteľka Výboru pre výkon nescudziteľných práv palestínskeho ľudu (vpravo).

Russell Schweickart, astronaut a predseda Medzinárodného panelu pre zmierňovanie ohrozenia asteroidmi (IPATM, druhý sprava), 25. novembra vo Viedenskom medzinárodnom centre médiám predstavil správu "Hrozba asteroidov: výzva na globálnu odpoveď". Ďalšími účastníkmi panelu boli (zľava doprava): Richard Crowther, predseda Pracovnej skupiny pre objekty nachádzajúce sa v bezprostrednej blízkosti Zeme Vedeckého a technického podvýboru COPUOS; Dorin Prunariu, kozmonaut a predseda panelu, Rumunská vesmírna agentúra; a Walther Lichem, člen IPATM-u.

Dohoda o novej Medzinárodnej protikorupčnej akadémii je podpísaná
Generálny tajomník INTERPOL-u Ronald K. Noble (vľavo) a výkonný riaditeľ UNODC Antonio Maria Costa (vpravo) 13. októbra vo Viedenskom medzinárodnom centre podpísali dohodu, na základe ktorej má byť v Laxenburgu, blízko Viedne, založená Medzinárodná protikorupčná akadémia. Viac...

Ochotné a nadšené tváre na tohtoročnom "Svetovom týždni vesmíru" vo Viedenskom medzinárodnom centre.
Pri príležitosti Svetového týždňa vesmíru (4.-10. október), viedenskí žiaci budú môcť 9.októbra riadiť Dignity Rover (Mars rover), vyskúšajú si skafander a vypočujú si multimediálnu prezentáciu o výskume na Marse a o expedícii AustroMars. Viac…

Študentské fórum "Zjednotení pre mier vo Viedni"
Pri príležitosti Medzinárodného dňa mieru (21. september) mladí ľudia z hlavných miest zo strednej a juhovýchodnej Európy zvonia na zvon mieru 22. septembra vo Viedenskom medzinárodnom centre a 23. septembra sa zúčastniť na umeleckom projekte na Univerzite Modul vo Viedni. Viac...

Predstavenie Správy o Miléniových rozvojových cieľoch 2008 vo Viedenskom medzinárodnom centre
Účastníci diskusie (zľava doprava): Hans Winkler, štátny tajomník, Federálne ministerstvo pre európske a medzinárodné záležitosti; Maher Nasser, riaditeľ,
Informačný servis OSN (UNIS) Viedeň; Ulrike Schelander, národná riaditeľka, Care Austria; Andrey Ivanov, výkonný riaditeľ, Útvar pre oblasť chudoby, Rozvojovový program OSN (UNDP), Bratislava
Pre viac informácií k Správe o Miléniových rozvojových cieľoch 2008

Pri príležitosti Medzinárodného dňa mieru (21. septembra) píšu návštevníci Medzinárodného centra vo Viedni správy mieru. Tieto sa zbierajú a v dňoch 8. až 19. septembra ich nájdete vo vstupnej hale Medzinárodného centra vo Viedni. Následne budú tieto správy prezentované svetovým lídrom na zasadaní Valného zhromaždenia OSN dňa 22. septembra 2008.
Na rezerváciu prehliadky Medzinárodného centra vo Viedni so sprievodcom kliknite na.

Smútočná spomienka na pamiatku obetí zničenia Hirošimy a Nagasaki v auguste 1945, dňa 8. augusta 2008 vo Viedenskom medzinárodnom centre. Zvonec mieru - Klaus Renoldner, Medzinárodní lekári pre prevenciu jadrovej vojny; umelecké predstavenie - Kazuko Kurosaki.

Zástupkyňa vedenia americkej Národnej agentúry pre letectvo a vesmír (NASA), Shana Dale, pri príležitosti 51. zasadania Výboru OSN pre mierové využívanie vesmírneho priestoru (COPUOS) navštívila 13. júna Viedenské medzinárodné centrum.

Pod heslom "Naštartuj novú tradíciu: Smerom k bezuhlíkovej ekonomike" organizácie so sídlom vo Viedni (VBOs) oslavovali Svetový deň životného prostredia v takmer akoby trhovej atmosfére. Pracovníci organizácií a pozvaní hostia mali možnosť vyskúšať si jazdu na autách neprodukujúcich emisie, naučiť sa niečo o recyklácii a o tom, ako si zmenšiť vlastnú uhlíkovú stopu. Franz Baumann, zástupca generálneho riaditeľa UNOV, ktorý hovoril za všetky organizácie majúce sídlo vo Viedni, načrtol niekoľko iniciatív, ktoré sa už vo Viedenskom medzinárodnom centre realizujú (VIC) a ktoré sú ohľaduplné voči životnému prostrediu. Zároveň vyzval všetkých pracovníkov, ako aj medzinárodných štátnych úradníkov, aby sa stali pre ostatných príkladom v ekologickom správaní sa.

Prezentácia "Business Friends of the Danube"
"Business Friends of the Danube" spolu s Medzinárodnou komisiou na ochranu Dunaja (ICPDR) 2. júna naštartovali ambiciózny projekt, ktorého cieľom je vytvoriť podmienky, ktoré budú prospešné pre všetky zainteresované strany, najmä pre rieku Dunaj. "Členstvo v Business Friends of the Danube neznamená len finančnú zodpovednosť. Čo je dôležitejšie, členovia sa zaväzujú dlhodobo spolupracovať s vládami pri zachovaní jedinečnosti rieky Dunaj a jeho zdrojov," povedal Philip Weller, výkonný tajomník ICPDR. Účastníci a účastníčky panelu (zľava doprava): Walter Köhler, vedúci televíznej série ORF Universum; Josef Pröll, rakúsky minister životného prostredia; Philip Weller, výkonný tajomník ICPDR; a Sir Michael Llewellyn-Smith, predseda predstavenstva Coca-Cola Hellenic a predseda Výboru pre sociálnu zodpovednosť.

60 rokov mierovych uperácií OSN
UNIS Associate Information Officer, Lothar Mikulla, čita odkaz generálneho tajomníka OSN k 60. výročiu mierových operácií OSN a medzinárodného dňa členov mierových operácií OSN dňa 29. mája v Hof am Leithaberge (Dolné Rakúsko). Pri príležitosti medzinárodného dňa bolo vyjadrené slávnostné uznanie rakúskemu kontigentu vrátane chorvátskeho oddielu pozorovateľskej jednotky OSN (UNDOF) na Golanských výšinách.

Úvodná panelová diskusia k Svetovému dňu životného prostredia (5.júna)
Účastníci a účastníčky panelu (zľava doprava): Stefan Schleicher (Wegener Zentrum, Univerzita Graz), Wolfgang Ruttenstorfer (generálny riaditeľ rakúskej ropnej a plynárenskej spoločnosti OMV), Helga Kromp-Kolb (Univerzita pre prírodné zdroje a aplikované vedy, Viedeň) a Ernest Rudel (Meteorologické centrum "Hohe Warte"); moderátor Martin Kugler (v strede) z denníka "Die Presse". Diskusné témy panelovej diskusie, ktorá sa konala 26. mája vo Viedenskom medzinárodnom centre: klimatické zmeny, alternatívne zdroje energií, udržateľnosť a uhlíková neutralita.

Franz Baumann, zastupujúci generálny riaditeľ Úradu OSN vo Viedni, 20. mája podpísal kondolenčnú knihu Stálej misie Číny pri OSN vo Viedni na pamiatku obetí zemetrasenia, ktoré postihlo Čínu v provincii Si-čchuan 12. mája 2008.

Študentské fórum UNIS
Informačná služba OSN Viedeň (UNIS) usporiadala 9. mája 2008 Študentské Fórum s názvom "Úloha medzinárodných organizácií so sídlom vo Viedni ako centra proti neobčianskej spoločnosti".
Zľava doprava: Christian Strohmann, vedúci úradu, UNIS; Bojan Bertoncelj, chargé d'affaires a.i. Stála misia Slovinska pri OSN Viedeň, Martha Villa Godínez, Associate Information Officer; prof. Anton Grizold a prof. Bojko Bucar z Fakulty sociálnych vied, Ľubľana, Slovinsko.Skupinová fotografia slovinských študentov vo Viedenskom medzinárodnom centre.

Slávnostné otvorenie novej konferenčnej budovy
Generálny tajomník OSN, Pan Ki-mun (vpravo), a rakúska ministerka zahraničných vecí, Ursula Plassnik (vľavo), 25. apríla spolu slávnostne otvorili novú konferenčnú budovu (budova M) vo Viedenskom medzinárodnom centre. Pán Pan vyhlásil: "Budovu určite využijú ako ústrednú platformu mnohí diplomati z celého sveta, aby diskutovali o budúcnosti našej planéty."