Tlačové správy

Len pre informáciu - neoficiálny dokument.

UNIS/INF/558
23.marec 2020

Pridajte sa k najväčšej globálnej konverzácii o budúcnosti sveta online - zapojte sa do minútového prieskumu UN75

VIEDEŇ, 23.marec (Informačná služba) - COVID-19 nám pripomína, aké dôležité je spolu pracovať - cez hranice, sektory aj generácie, aby sme prekonali globálne výzvy, ktorým v súčasnosti čelíme. Organizácia Spojených národov pomáha ľuďom a krajinám na celom svete bojovať s epidémiou koronavírusu.

Pri príležitosti tohtoročného 75.výročia sa OSN zaujíma o to, čo si ľudia na celom myslia o globálnej spolupráci a budúcnosti, akú by chceli vytvoriť. Každý sa môže do tejto virtuálnej globálnej konverzácie zapojiť a podeliť sa o svoj názor prostredníctvom 1-minútové dotazníka. 

OSN počúva.

Názory a nápady zozbierané prostredníctvom dotazníka spolu s ďalšími zdrojmi informácií sa budú zhromažďovať v OSN a ďalej zdieľať s členskými krajinami OSN ako lídrami celého sveta. Ďalej majú povzbudiť celosvetovú diskusiu a aktivity vedúce k vytvoreniu lepšej budúcnosti.

Všetkým mladým ľuďom na celom svete: Je to váš svet a vaša budúcnosť. Nikdy nie ste príliš mladí na to, aby ste nemohli povedať, čo si myslíte!

Jednominútový dotazník UN75 je k dispozícii v angličtine, slovenčine a ďalších 43 jazykoch:

Viac informácií o kampani UN75: www.un.org/un75

OSN zdvojnásobí svoje úsilie, aby posilnila svoju podporu pre lepšiu globálnu spoluprácu a súčasnú adaptáciu na obmedzenia, ktoré prináša momentálna situácia. 

Viac o práci OSN a ďalšie užitočné zdroje a učebné materiály v slovenčine môžete nájsť tu:   http://www.unis.unvienna.org/unis/sk/resources/teaching_resources.html

A v angličtine tu: http://www.unis.unvienna.org/unis/en/resources/teaching_resources.html  

* *** *

For further information, please contact:

Irene Hoeglinger-Neiva
Information Officer, UNIS Vienna
Mobile: (+43-699) 1459-4448
Email: irene.hoeglinger-neiva[at]un.org